Kurumsal Üyeler, Hoşgeldiniz

Teknoraks Teknoloji Market

Firma Puanı

Sayfa görüntülüme : 54

Firma Hakkında

2006 yılında Gaziantep Şehrinde kurulmuş olan Teknoraks; faaliyetlerine ilk olarak perakende satış kanalı ile başlamıştır. Takip eden süreçte kurumsal projelerle kaliteli ve güvenli hizmet anlayışı ve alanında uzman ekibiyle sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Geçen 15 yıllık süreçte 60 kişilik ekibi ile çeşitli Ar-Ge projeleri ile kendi altyapı yatırımlarını yönetmiş, 2006 yılından bu yana bilişim ve IT sektöründe hizmet vermiştir. 2015 yılına geldiğinde e-ticaret sektöründe faaliyet göstermeye başlamış yıllık 100.000’i aşkın sipariş kapasitesine ulaşmıştır. 2019-2020 faaliyet dönemlerinde e-ticaret Pazar yerlerinde ciro rekortmenliği koltuğuna oturmuştur. Güçlü bilişim alt yapısını kurduğu yazılım ekibiyle taçlandırmış ve kendi entegrasyon sistemini hayata geçirmiştir.

Çağrı merkezi iletişim hattı, whatsapp müşteri hattı, sosyal medya hesapları ve teknoraks.com.tr sitesinde doğrudan canlı destek iletişim kanallarında güçlü entegrasyona dayanan sistemiyle, müşterilerine güven ve kolaylık sağlamayı çalışma prensibi olarak benimsemiştir.


Teknoraks’ın stratejik önceliği nitelikli işgücünü yetiştirmek, geliştirmek ve insana yatırım yapmaktır. Bünyesindeki tüm çalışanlar, online ve sınıf içi eğitim programlarıyla gelişimlerini sürdürmektedir. Dijital dönüşüm yatırımlarının merkezine de insan kaynağını koymaktadır.


Teknoraks; 2021 yılında dijital dönüşümde hızlanıp, tüketicilerin ihtiyaçlarına göre en uygun kanal yapısı ile ürün karmasını oluşturarak ve cesur adımlar atarak sektöre lider olmaya devam etmektedir. Süreçleri yalınlaştırarak, veriye dayalı olarak çalışmalarını ve yeni nesil e-ticaret yolculuğunu sürdürmeyi hedeflemektedir.